Ankara'da İngilizce Özel Ders

Ankara’da evinizin rahatlığında uygun fiyatlarla İngilizce özel ders almak istiyorsanız arayın.

Genel İngilizce | Ortaokul ve Lise | İngilizce Hazırlık Atlama | YDS | LYS

90 Dakika 80 TL 0 533 631 1907

İngilizce Kelime Öğrenme Yöntemleri

2008 yılında Amerika’ya yerleştiğim zaman en büyük korkularımdan bir tanesi de bu kadar fazla kelimeyi nasıl öğreneceğim olmuştur. Fakat daha sonraları başlangıç düzeyinde İngilizce öğrenen birisi olarak bir makale ya da gazete okurken her kelimenin anlamını tek tek bilmenin gerek olmadığını farkettim. Kelime öğrenmek sabır ve zaman gerektiren bir iş; bu sebepten dolayı bilmediğiniz kelimelerin gözünüzü korkutmaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de kelime öğretmek için kullanılan bir sürü tablo görüyorum. Bu tablolarda yapılan en büyük hatalardan birisi Türkçe kelimelerin bir sütunda listelenmesi ve İngilizce karşılıklarının karşısındaki sütunda yer almasıdır. Bu nedenle sizlere tavsiyem İngilizce-Türkçe sözlük kullanmak yerine İngilizce-İngilizce sözlük kullanmak olacaktır. Buna benzer daha birçok yanlış ya da Türk mantığı ile kelime öğretme yöntemlerinin uygulandığını görmek mümkündür.

Amerika’da 1.5 yıl gibi kısa bir sürede ileri düzeyde okuma, yazma ve konuşma seviyesinde İngilizce öğrenmiş biri olarak ve kendi tecrübelerimden yola çıkarak geliştirmiş olduğum İngilizce kelime öğrenme yöntemleri ile sizlere de İngilizce öğretmek için hizmete hazırım.

Öğrenci Görüşleri

Haftada yalnızca birkaç saatle yıllardır İngilizce’ye karşı ördüğüm duvarı yıkmayı başaran insan… Eğlenceli ve detaylı anlatımlarınla kısa sürede bana İngilizce’yi hem sevdirdiğin hem de öğrettiğin için teşekkür ederim. Ceren Özkaya
Çok iyi bir öğretmen iyi bir insan. İngilizce’yi bu kadar kolay öğrenebileceğimi düşünmezdim. Çok iyi bir öğretme yöntemi var.

Bengisu Özden
Oğlum Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi. İngilizce bizim için büyük bir sorundu. Fırat Bey sayesinde oğlum kolej çıkışlı öğrencileri bile geride bırakan bir performans gösterdi. Öğrencileriyle iletişim açısından çok iyi bir öğretici, konularına hakimiyeti ise olağanüstü. Oğlum adına candan teşekkürler. Özlem Taşdan
Diğer öğrenci görüşleri için tıklayın...