Ankara'da İngilizce Özel Ders

Ankara’da evinizin rahatlığında uygun fiyatlarla İngilizce özel ders almak istiyorsanız arayın.

Genel İngilizce | Ortaokul ve Lise | İngilizce Hazırlık Atlama | YDS | LYS

90 Dakika 80 TL 0 533 631 1907

Yabancı Dil Sınavı (YDS)

YDS sınavında sorulan İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri sorularının çözümü...

Yabancı Dil Sınavı (YDS), Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS) ve Üniversiteler Arası Dil Sınavı (ÜDS) yerine yapılacak olup, adaylarının İngilizce yeterliliklerini göstermek üzere girmiş oldukları bir sınavdır. Özellikle çeviri sorularında göstereceğim yollarla bu soruları kaçırmanız hayal olacaktır.

Burada ÖSYM'nin yayınlamış olduğu YDS İngilizce örnek sorularından Türkçe'den-İngilizce'ye ve İngilizce'den-Türkçe'ye çeviri sorularının nasıl çözümleneceğini açıklamaya çalışacağım.

İngilizce-Türkçe Çeviri Sorusu

Genetics alone cannot explain how certain ethnic groups use no dairy products, yet still maintain calcium balance.

A. Genetik, belirli etnik grupların nasıl hiç süt ürünü kullanmadıkları halde yine de kalsiyum dengesini koruduklarını tek başına açıklayamaz.

B. Bazı etnik grupların hiç süt ürünü kullanmama larına karşın kalsiyum dengesini koruyabilmeleri, genetikle de açıklanamaz.

C. Hiç süt ürünü kullanmayan belirli etnik grupların kalsiyum dengesini nasıl korudukları sadece genetik etkenlerle açıklanamıyor.

D. Genetikle açıklanamasa da bazı etnik gruplar hiç süt ürünü kullanmamalarına rağmen kalsiyum dengesini koruyabilmektedir.

E. Belirli süt ürünlerini kullanmayan etnik grupların yine de kalsiyum dengesini koruyabilmeleri yalnız genetikle açıklanamaz.

Sorular ÖSYM'nin sayfasında yayınlanan YDS İngilizce Örnek Sorular sayfasından alınmıştır. Tüm hakları ÖSYM'ye aittir.

Türkçe-İngilizce Çeviri Sorusu

"Uzay Laboratuvarı Projesi", insanların uzayda hiçbir olumsuz etkiyle karşılaşmadan uzun süre yaşayabileceğini ve çalışabileceğini göstermek için NASA tarafından tasarlanmıştır.

A. NASA wanted to determine through the design of "Project Skylab" just how long people could live and work in space without being exposed to any ill effects at all.

B. "Project Skylab" conducted by NASA supports that people can live and work in space for long periods of time without experiencing any negative effects.

C. The aim of NASA's "Project Skylab" was to determine whether people could live and work in space, without facing any adverse effects, over long periods of time.

D. NASA's aim in designing "Project Skylab" was to learn how long men could live and work in space without experiencing any devastating effects at all.

E. "Project Skylab" was designed by NASA to demonstrate that people can live and work in space for prolonged periods without facing any ill effects at all.

Sorular ÖSYM'nin sayfasında yayınlanan YDS İngilizce Örnek Sorular sayfasından alınmıştır. Tüm hakları ÖSYM'ye aittir.

Öğrenci Görüşleri

Haftada yalnızca birkaç saatle yıllardır İngilizce’ye karşı ördüğüm duvarı yıkmayı başaran insan… Eğlenceli ve detaylı anlatımlarınla kısa sürede bana İngilizce’yi hem sevdirdiğin hem de öğrettiğin için teşekkür ederim. Ceren Özkaya
Çok iyi bir öğretmen iyi bir insan. İngilizce’yi bu kadar kolay öğrenebileceğimi düşünmezdim. Çok iyi bir öğretme yöntemi var.

Bengisu Özden
Oğlum Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi. İngilizce bizim için büyük bir sorundu. Fırat Bey sayesinde oğlum kolej çıkışlı öğrencileri bile geride bırakan bir performans gösterdi. Öğrencileriyle iletişim açısından çok iyi bir öğretici, konularına hakimiyeti ise olağanüstü. Oğlum adına candan teşekkürler. Özlem Taşdan
Diğer öğrenci görüşleri için tıklayın...